Dealer Mazdy

Mazda CX-9

mazda cx9

Mazda CX-9 została skonstruowana jako auto o profilu sportowo-użytkowym. Swój debiut miała w 2007 roku. Samochód zbudowano na płycie podłogowej Forda CD3. Posiada on dwubryłowe nadwozie, które prezentuje się bardzo dynamicznie, czym zresztą celnie wskazuje na właściwości jezdne. CX-9 wyposażono w szereg systemów bezpieczeństwa, między innymi ABS, Dynamic Stability Control, tzw. ESC lub ESP, system kontroli trakcji, system zapobiegający dachowaniu Roll Stability Control, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, system monitorujący ciśnienie powietrza w oponach (TPMS), przednie poduszki powietrzne, boczne kurtyny oraz kurtyny powietrzne trzeciego rzędu. Dodatkowo model posiada wzmacniane strefy zgniotu. Poruszanie się nim jest więc wyjątkowo bezpieczne, o co zatroszczył się producent. Dodatkowo Mazdę CX-9 można było doposażyć w system nawigacji satelitarnej, odtwarzacz DVD, zestaw głośnomówiący, Bluetooth, kamerę cofania oraz system nagłaśniający 5.1 firmy Bose. Nie obyło się oczywiście bez nagród, ponieważ w 2008 roku CX-9 zdobyła zaszczytny tytuł North American Truck of the Year.

W roku 2009 postanowiono nieco zmienić wygląd samochodu. Zmianom poddano przód pojazdu, jednak trzeba przyznać, że nie pokuszono się wówczas o żadną rewolucję wizerunkową. W okolicach końca roku 2012 zdecydowano się więc na kolejną zmianę wizerunku w oparciu o popularną filozofię KODO. Pojawiły się nowe przednie reflektory z atrapą chłodnicy, którą styliści marki dość często decydują się wprowadzać. Dodano również reflektory LED do jazdy w ciągu dnia. W środku zaś zamontowano całkiem nowy system multimedialny. W pakiecie wyposażenia podstawowego znalazł się również chociażby układ ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, a także system ostrzegający o ewentualnym zaistnieniu zagrożenia kolizją. W nowej wersji do pojazdu wprowadzono silniki wykonane w technologii SKYACTIV.

CX-9 jest największym modelem, jaki Mazda posiada w swojej ofercie. Został zaprojektowany z myślą o amerykańskich kierowcach, stąd zamaszystość wykonania. Gigant z silnikiem sześciocylindrowym zadebiutował zresztą właśnie za Oceanem. Większość samochodów znalazło się w Polsce w wyniku sprowadzenia ich z Ameryki. Co ciekawe, model jest tańszy niż jego odpowiedniki wypuszczone przez inne marki. Na tle pozostałych aut tego typu Mazda błyszczy również dzięki swojemu wyjątkowo bogatemu wyposażeniu w bardzo niskiej cenie. Najmniejszej dopłaty nie wymagają na przykład obszyte skórą, atrakcyjnie się prezentujące fotele, świetnej jakości nagłośnienie Bose, elektrycznie otwierana pokrywa bagażnika, trójstrefowa klimatyzacja, szyberdach, koła w rozmiarze 245/50 R20 oraz lakier metalizowany. To wszystko znajduje się w wyposażeniu podstawowym!

Opisywany tu model Mazdy posiada również silnik o odpowiedniej mocy – 3.7 V6, który jest w stanie rozwinąć 277 KM przy 6250 obr./min. Prędkość maksymalna auta wynosi teoretycznie 171 km/h, jednak w praktyce okazuje się, że można „wycisnąć” z Mazdy zdecydowanie większe możliwości. Rozpędzenie auta do prędkości 100 km/h zajmuje kierowcy w rzeczywistości zaledwie 8,3s. Układ jezdny został stworzony w taki sposób, by zapewniać jak najwięcej przyjemności w czasie jazdy. Zawieszenie jest z tej przyczyny sztywne, a układ kierowniczy wyjątkowo precyzyjny, dzięki czemu auto pomimo swoich pokaźnych gabarytów okazuje się wyjątkowo zwinne i zwrotne. Kolejną ogromną zaletą jest doskonałe wyciszenie pracy silnika, której dźwięk w zasadzie nie ma szans dobiec do uszu pasażerów, mogących cieszyć się dzięki temu odpowiednio większym komfortem w czasie podróży. Samochód jest wygodny również ze względu na dużą przestrzeń – tak z przodu, jak i z tyłu. Ponadto CX-9, jak większość aut wykonanych przez japońskiego producenta, jest niezawodna. Awarie pojawiają się bardzo rzadko, najczęściej są przy tym niewielkie i w prosty sposób można je usunąć. Mazda CX-9 jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników – zapewnia wysoki komfort w korzystnej cenie.  

Lista roczników:

MAZDA CX-9 ROK 2014

MAZDA CX-9 ROK 2013

MAZDA CX-9 ROK 2012

MAZDA CX-9 ROK 2011

MAZDA CX-9 ROK 2010

MAZDA CX-9 ROK 2009

MAZDA CX-9 ROK 2008

MAZDA CX-9 ROK 2007