Dealer Mazdy

Mazda MX-5 rok 2001

Mazda MX-5 z roku 2001 to auto drugiej generacji. Model napędzany jest silnikiem benzynowym 1.6 16V oraz 1.8 16V. Auto osiąga długość ok. 4m. Silnik umieszczony jest z przodu. Napęd obejmuje tylną oś. W roku 2001 MX-5 drugiej generacji została poddana face liftingowi. Zmiany w wyglądzie zewnętrznym nie były spektakularne, tym niemniej sprawiły, że auto zyskało „sportowy pazur” i zaczęło wyglądać nad wyraz energicznie. Zmianom nie oprały się również niektóre elementy wyposażenia wnętrza. Wskaźniki występujące na pulpicie otrzymały białe tło, numery z kolei stały się czerwone. Zadbano ponadto o to, by fotele stały się jeszcze bardziej wygodne. Dano im wyższe zagłówki, a także zapewniono lepsze trzymanie boczne, co znacznie zwiększyło komfort jazdy. Najlepsze wersje wyposażeniowe mogą posiadać ponadto większe hamulce z przodu i z tyłu, dodatkowe usztywnienia, sześciobiegową manualną skrzynię, a także podgrzewane fotele wykonane ze skóry. Model otrzymał również znacznie lepsze opony i wzmocnione zawieszenie.

Zmodyfikowany w pewnym stopniu został także silnik. Otrzymał bowiem zmienne fazy rozrządu dla wałka zaworów dolotowych. Sam dolot również został zmodyfikowany, tak samo zresztą, jak wydech. Dzięki zmianom wzrosła moc motoru – w Japonii, Wielkiej Brytanii i Australii do 146KM, a w Stanach Zjednoczonych do 136 KM.

Samochody drugiej generacji cieszą się powszechnie dobrą opinią, chociażby ze względu na ciągle „podrasowywane” możliwości techniczne. Rocznik 2001 modelu MX-5 i tak warto kupić.