Dealer Mazdy

Mazda MX-5 rok 2002

Mazda MX-5 z roku 2002 to auto drugiej generacji. Model napędzany jest silnikiem benzynowym 1.6 16V oraz 1.8 16V. „Serce” samochodu umieszczone zostało z przodu. Rok wcześniej model został poddany drobnemu face liftingowi, dzięki któremu zyskał on jeszcze bardziej dynamiczny i drapieżny wygląd, oddający zresztą jego możliwości techniczne. Wprowadzono również sporo zmian w zakresie wyposażenia. Zmodyfikowano odrobinę deskę rozdzielczą, zadbano również o poprawienie komfortu siedzenia – zamontowano bowiem wyższe zagłówki w fotelach, a także zapewniono lepsze trzymanie boczne.

W roku 2002 pojawiła się Mazda MX-5 SP. Model opracowano w Australii i tam też go sprzedawano. Jego cechę charakterystyczną, a także dużą zaletę stanowi silnik, który przy 6800 obr/min wytwarza moc 213 KM. Nowa wersja okazała się wyjątkowo kosztowna, ale jej osiągi… Marzenie!

Jednak z drugiej strony, silniki występujące w klasycznej drugiej generacji również nie należą do najsłabszych. Ponadto w 2001 roku silnik został zmodyfikowany. Otrzymał zmienne fazy rozrządu dla wałka zaworów dolotowych. Sam dolot również został delikatnie zmieniony, tak samo zresztą, jak wydech. Dzięki temu wzrosła moc motoru – w Japonii, Wielkiej Brytanii i Australii do 146KM, a w Stanach Zjednoczonych do 136 KM.

Rocznik 2002 może z całą pewnością cieszyć się dobrą opinią – istnieją ku temu wszelkie powody. Auto posiada całkiem niezłe właściwości techniczne, a do tego nie sprawia większych problemów.