Dealer Mazdy

Mazda MX-5 rok 2008

Mazda MX-5 z roku 2008 to auto trzeciej generacji. Model napędzany jest silnikiem benzynowym 1.8 oraz 2.0 16V. Silnik umieszczony jest z przodu. Napęd obejmuje tylną oś. Normalnie egzemplarze z roku 2008 nie różnią się diametralnie od swoich poprzedników. Jednak dokładnie w tym czasie producent zdecydował się na wypuszczenie specjalnej edycji MX-5 w niebieskim kolorze (Icy Blue). Model posiadał zupełnie wyjątkowy ciemnobrązowy dach. Miał także świetnie pasujące do wystroju: skórzaną kierownicę, fotele, a także dźwignię hamulca ręcznego z niebieskimi szwami. Występowała tutaj również delikatnie posrebrzana gałka zmiany biegów, wykończenie deski rozdzielczej z chromowymi akcentami w kolorze ciemnosrebrnym, duże felgi, nakładki na progi ze stali nierdzewnej, a także chromowane obrzeża lamp przednich, „grilla” i świateł przeciwmgłowych. W 2008 roku wyprodukowano w ramach tej edycji 105 sztuk z twardym dachem w Kanadzie oraz 750 z miękkim dachem w USA. Na wtórnym rynku w Polsce generalnie przeważają samochody ze sztywnym dachem, ponieważ tylko ten rodzaj oferował oficjalny polski importer.

Pod względem wyglądu, ale także wnętrza „klasyczny” przedstawiciel rocznika 2008 przypomina pozostałe auta wypuszczane do tego momentu w ramach trzeciej generacji. Posiada z pewnością przednie wahaczowe i tylne niezależne zawieszenie i świetne właściwości jezdne. Modele tej generacji dla poprawienia właściwości jezdnych wyposażane są również w system kontroli trakcji oraz ESP. Samochód może poszczycić się również mocnym silnikiem. Wersja 2.0l jest najbardziej korzystna i pomaga osiągnąć prędkość 100km/h w ciągu zaledwie 7,9s.

Roczniki trzeciej generacji charakteryzują się niezawodnością i dynamizmem. Dzięki wprowadzeniu różnego rodzaju systemów auto okazuje się wyjątkowo bezpieczne i komfortowe. Również wyposażenie nie zawodzi – nawet w wersji podstawowej okazuje się bowiem przyzwoite.