Dealer Mazdy

Mazda MX-5 rok 2012

Mazda MX-5 z roku 2012 to auto trzeciej generacji. Model napędzany jest silnikiem benzynowym 1.8 oraz 2.0 16V. Auto osiąga długość ok. 4m. Silnik umieszczony jest z przodu. Napęd obejmuje tylną oś. W kwietniu 2012 roku klientów Mazdy spotkała spora niespodzianka w postaci pojawienia się w polskich salonach limitowanej wersji MX-5 Spring. Auto wyposażone zostało w silnik benzynowy o pojemności skokowej 1,8l i mocy 126 KM połączony z 5-biegową manualną skrzynią. Ta wersja posiada również automatycznie składany twardy dach, który przemieszcza się w ciągu rekordowych 12 sekund. Auto jest dostępne w czterech wersjach kolorystycznych nadwozia, z których jedna została stworzona specjalnie z myślą o modelu Spring i nosi uroczą nazwę „Radiant Ebony”. Samochód jest wyposażony w dużą ilość chromowanych elementów, a także skórzane fotele „Havana Brown” posiadające pięciostopniowe ogrzewanie. Ten model jako pierwszy spośród wszystkich Mazd został fabrycznie wyposażony w system nawigacji oparty na technologii firmy Tom Tom.

Poza tym rocznik 2012 raczej w sposób wierny naśladuje swoich poprzedników. Wygląd regularnego egzemplarza nie różni się specjalnie od tego, który charakteryzuje rocznik 2011 czy 2010. Auto dalej posiada wspaniałe właściwości jezdne i mocniejsze niż w poprzednich generacjach silniki o całkiem niezłych osiągach. Samochód posiada zdejmowany dach, który w przypadku egzemplarzy znajdujących się w Polsce, jest najczęściej sztywny, ponieważ akurat modele z takim dachem z jakiegoś powodu sprowadzał oficjalny polski importer.

Auta trzeciej generacji są całkiem wdzięczne w eksploatacji, szczególnie z uwagi na doskonałe prowadzenie, związane ze znajdującymi się na wysokim poziomie właściwościami kierowniczymi. Auto jest bezpieczne – wyposażono je w ABS i EBD, a do tego wyjątkowo dynamiczne.