Dealer Mazdy

Mazda MX-5 rok 2013

Mazda MX-5 z roku 2013 to auto trzeciej generacji. Model napędzany jest silnikiem benzynowym 1.8 oraz 2.0 16V. Silnik umieszczony jest z przodu. Napęd obejmuje tylną oś. Długość tego samochodu do 4 metry. Szerokość aut trzeciej generacji jest większa, niż miało to miejsce w przypadku drugiej generacji, ponieważ zostały one zbudowane na dwóch zupełnie różnych płytach. Auto wyróżnia się wspaniałymi właściwościami jezdnymi, które z generacji na generację udaje się producentowi coraz bardziej udoskonalać. Dla ich poprawienia wprowadzono system kontroli trakcji oraz ESP. W układzie kierowniczym zastosowano przekładnię zębatkową, dzięki czemu jest on wyjątkowo czuły, dzięki czemu prowadzenie staje się źródłem przyjemności. Przednie zawieszenie opiera się na podwójnych wahaczach, z tyłu zaś zastosowano rozwiązanie w postaci zawieszenia niezależnego.

Trzecia generacja została wprowadzona na rynek w 2005 roku i w 2013 miała się nienajgorzej. Z wyglądu do przypomina wcześniejsze wersje, chociaż jej wygląd nieco zmodyfikowano. Nadwozie stało się jeszcze bardziej drapieżne i dynamiczne, czym doskonale odzwierciedla właściwości nowych silników. Samochód posiada otwierany dach. Na polskim rynku wtórnym dominują egzemplarze ze sztywnym dachem, ponieważ swojego czasu jedynie takie sprowadzał oficjalny importer.

Rocznik 2013 posiada wszystkie najlepsze i najgorsze cechy swoich stosunkowo niedawno produkowanych poprzedników. Bez najmniejszych wątpliwości można stwierdzić, że samochód jest bezpieczny, dynamiczny i wygodny. Mocne silniki zastosowane w trzeciej generacji sprawiają, że zyskał zdecydowanie większy pazur. Ponadto jego właściwości jezdne stoją na wyjątkowo wysokim poziomie. Standardowa wersja wyposażenia w autach trzeciej generacji jest bardzo przyzwoita. Nie trzeba dopłacać, by móc cieszyć się sporym komfortem jazdy.