Dealer Mazdy

Mazda MX-5 rok 2014

Mazda MX-5 z roku 2014 to auto zaliczane do nowej, IV generacji. Jest to dwudrzwiowy roadster, który został zaprezentowany w Barcelonie 4 września tego samego roku. Produkuje się go w Japonii, w Hiroszimie. Auto posiada silniki benzynowe: 1.5 SKYACTIV-G o mocy 131 KM oraz 2.0 SKYACTIV o mocy 165 KM. Taki stan rzeczy pozwala wycisnąć z auta naprawdę wiele. Jeżeli chodzi o skrzynię biegów, dostępna jest w dwóch wersjach: 6-biegowej manualnej i 6-biegowej automatycznej.

Model pojawia się w trzech wersjach wyposażeniowych: SkyENERGY, SkyPASSION i SkyFREEDOM. W standardzie samochód posiada m.in. elektryczne wspomaganie kierownicy, które pojawiło się po raz pierwszy w historii modelu, reflektory diodowe, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, komputer pokładowy, tempomat, radio z AUX i USB, a także siedmiocalowy wyświetlacz systemu multimedialnego oraz klimatyzację. Możliwe jest ponadto doposażenie pojazdu w gadżety typu system AFS (chodzi o adaptacyjne doświetlanie zakrętów), system monitorowania martwego pola, system monitorowania ruchu poprzecznego przy cofaniu, świetnej jakości tapicerka, zawieszenie Bilstein oraz system nagłośnienia Bose z głośnikami wbudowanymi w zagłówki. Trzeba przyznać, że wyposażenie jest raczej imponujące.

Rocznik 2014 niewątpliwie imponuje wyposażeniem. Ponadto jego właściwości jezdne są tak samo dobre i dopracowane, jak w przypadku chociażby rocznika wcześniejszego. To zresztą w zasadzie nie dziwi, ponieważ ten model słynie ze stopniowo dopracowywanego układu kierowniczego, który kiedyś pewnie stanie się dzięki temu perfekcyjny. MX-5 z roku 2014 jest z całą pewnością zrywna, a to przede wszystkim z uwagi na nowej jakości silnik. Do tego należy również do aut wyjątkowo bezpiecznych. Posiada wszelkie możliwe udogodnienia, chroniące przed niebezpieczeństwem stłuczki. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nowa generacja Mazdy to również nowe rozwiązania antykorozyjne zastosowane przez producenta – oby rzeczywiście tak było.