Dealer Mazdy

Mazda MX-5 rok 2015

Mazda MX-5 z roku 2015 to drugi z kolei rocznik zaliczany do nowej, IV generacji, niedawno mającej swój debiut. Ten samochód to roadster wyposażony w dwoje drzwi, który produkowany jest w japońskiej fabryce w Hiroszimie. Auto dostępne jest z nowoczesnymi silnikami benzynowymi: 1.5 SKYACTIV-G o mocy 131 KM oraz 2.0 SKYACTIV o mocy 165 KM. Ten model dostępny jest z dwiema wersjami skrzyni biegów: : 6-biegowa manualna oraz 6-biegowa automatyczna.

SkyENERGY, SkyPASSION i SkyFREEDOM to wszystkie trzy dostępne dla tego rocznika wersje wyposażeniowe. Jeśli chodzi o wyposażenie, to już standard zadowala, choćby z uwagi na fakt, że otrzymuje się w nim elektryczne wspomaganie kierownicy, które rok wcześniej po raz pierwszy pojawiło się w historii tego modelu. Ponadto standardem są również m.in. reflektory diodowe, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, komputer pokładowy, tempomat, radio z AUX i USB, a także siedmiocalowy wyświetlacz systemu multimedialnego oraz klimatyzacja. Do tego wszystkiego możliwe jest doposażenie pojazdu w gadżety takie, jak: system AFS (chodzi o adaptacyjne doświetlanie zakrętów), system monitorowania ruchu poprzecznego przy cofaniu, system monitorowania martwego pola i wiele, wiele innych.

Właściwości jezdne w przypadku tego rocznika również nie sprawiają zawodu. Konstrukcja zawieszenia została wzmocniona, układ kierowniczy jest bez zarzutu, w związku z czym prowadzenie stanowi najczystszą przyjemność, potęgowaną przez komfort wnętrza. Na pochwałę zasługuje również wygląd nadwozia. Choć nie jest on jakimś ogromnym zaskoczeniem (auto przypomina poprzednie generacje), to jednak samochód prezentuje się wyjątkowo dynamicznie, a nawet drapieżnie. Niespecjalnie wiadomo, jak tak świeży model będzie radził sobie z korozją, która chętnie zżerała młodsze roczniki. Oby producentowi udało się skutecznie zabezpieczyć kolejną generację przed rdzewieniem, jak miało to miejsce w przypadku kilku innych modeli, które ukazywały się nieco wcześniej.