Dealer Mazdy

Mazda Premacy

Mazda Premacy, Third generation (2010–2015), Wikipedia

Mazda Premacy to kolejny van wypuszczony na rynek przez japońskiego producenta. Produkowana była w trzech generacjach pojawiających się na przestrzeni lat 1999-2015. II generacja występowała na rynkach światowych pod nazwą Mazda 5.

Model pierwszej generacji pojawił się na rynku w 1999 roku. Te samochody pojawiają się w wersjach z dwoma rodzajami silników benzynowych (1.8 100 i 114 KM, 2.0 131 KM) oraz z silnikiem wysokoprężnym (2.0 90 i 101 KM). Auto świetnie sprawdza się w przypadku dużych rodzin, ponieważ pozwala na odbywanie wspólnych podróży, które nie pochłaniają góry pieniędzy. Ogromną zaletą jest przy tym duży bagażnik, który pozwala na przewożenie sporej ilości rzeczy.

Samochód jest wyjątkowo estetyczny. Nadwozie (co nie zdarza się wcale tak często w przypadku aut Mazda) nie jest podatne na korozję, co również bez wątpienia wpływa korzystnie na prezencję. Wnętrze jest wyjątkowo ładne i komfortowo wyposażone, a przyciski na desce rozdzielczej rozplanowane w wyjątkowo logicznym układzie, przez co obsługa staje się w dużej mierze intuicyjna i nie jest konieczne długotrwałe poszukiwanie poszczególnych funkcji. Samochód wyposażono fabrycznie w pięć foteli, przy czym tylne można w dość prosty sposób wyjmować, dzięki czemu w razie potrzeby zyskuje się dodatkową powierzchnię. Pojemność bagażnika jest zależna od konfiguracji, w jakiej występują fotele i może wynieść od 420 do aż 2745 litrów!

Mazda Premacy, First generation (1999–2004), Wikipedia

Mazda Premacy, First generation (1999–2004), Wikipedia

 

Mazdy najczęściej świetnie się prowadzi – ta prawidłowość odnosi się również do modelu Premacy, który jest dość czuły na ruchy kierowcy, a przy tym (pomimo swoich rozmiarów) całkiem zwrotny i bezpieczny. Model jest raczej bezawaryjny. Zdarzają się oczywiście drobne usterki, wynikające z eksploatacji, jednak częste serwisowanie nie jest konieczne.

Wyposażenie auta jest najczęściej bardzo bogate. Normą są poduszki powietrzne, klimatyzacja, elektrycznie opuszczane szyby i lusterka, a także centralny zamek. Część modeli posiada również system ESP, kurtyny powietrzne oraz stoliki montowane na tyłach foteli. Wszystkie elementy wyposażenia (od przycisków, przez klamki, aż po mocowanie foteli) charakteryzują się wyjątkową solidnością wykonania – nie ma najmniejszych obaw, że coś się urwie lub zniszczy z byle powodu. 

Mazda Premacy, Second generation (2005–2010), Wikipedia

Mazda Premacy, Second generation (2005–2010), Wikipedia

 

Zadbane egzemplarze Mazdy Premacy cieszą się bardzo dobrą opinią. Są bezawaryjne i nie wymagając żadnych napraw pozwalają na bezpieczne przejechanie setek tysięcy kilometrów. Zawieszenie jest wyjątkowo solidne i dobrze spisuje się nawet na drogach będących w nienajlepszym stanie (patrz: ukochane polskie drogi). 

Auto, o którym mowa posiada bez wątpienia bardzo dużo zalet, które skłaniają do tego, by poważnie myśleć o jego kupnie. Oczywiście, każdy kij ma dwa końce i trzeba przyznać, że Premacy nie jest idealny, tym niemniej odrobina troski ze strony właściciela z pewnością sprawi, że okaże się naprawdę trafioną inwestycją. Przy odpowiedniej eksploatacji Mazda Premacy może okazać się bardzo wdzięcznym i bezawaryjnym „rumakiem”, który pozwoli na przemierzenie z rodziną setek tysięcy kilometrów, a to wszystko w komfortowych warunkach i za wyjątkowo rozsądne pieniądze.

 

Mazda Premacy, Third generation (2010–2015), Wikipedia

Mazda Premacy, Third generation (2010–2015), Wikipedia

Lista roczników:

MAZDA PREMACY ROK 1999

MAZDA PREMACY ROK 2000

MAZDA PREMACY ROK 2001

MAZDA PREMACY ROK 2002

MAZDA PREMACY ROK 2003

MAZDA PREMACY ROK 2004

MAZDA PREMACY ROK 2005