Dealer Mazdy

Mazda RX-8 rok 2004

Mazda RX-8 z roku 2004 pracuje na silnikach benzynowych. Ten model posiada wysoko ceniony przez Mazdę (szczególnie w modelach sportowych) silnik Wankla. W 2003 jednostka napędowa otrzymała wyjątkowo prestiżową nagrodę „International Engine of the Year”. Uważa się, że jego wydajność w znacznym stopniu przewyższa tę, z którą ma się do czynienia w przypadku innych jednostek benzynowych. Warto jednak mieć świadomość, że ze względu na całkiem sporą zewnętrzną powierzchnię cylindra jego spalanie jest wyjątkowo znaczne. Ponadto duża powierzchnia wiąże się z szybką utratą ciepła. Miejsce dla silnika wygospodarowano z przodu. Jego objętość skokowa to 2x654cm3. Moc, jaką zapewnia ten motor to 192-250KM.

O modelu RX-8 mówi się jako o czymś w rodzaju jeżdżącej legendy motoryzacji. W latach 2003-2012 (dokładnie w tym czasie produkowano model) na Mazda wypuściła na rynek 192 094 egzemplarzy. Taki wynik świadczy o tym, że RX-8 zaskarbił sobie wyjątkową sympatię kierowców. Gdyby nie wprowadzenie nowych norm produkcji spalin, RX-8, którego praca opiera się przecież na silniku spalinowym, coraz częściej pojawiałby się na drogach całego świata. Samochód od chwili powstania zachwycał doskonałymi właściwościami jezdnymi, a także rewelacyjnymi osiągami, będącym skutkiem wspaniałej pracy silnika Wankla.

Również nadwozie samochodu nie zawodzi. Jest krągławe, a ponadto posiada mnóstwo fantazyjnych krzywizn, zestawionych ze sobą w wyjątkowo trafnych konfiguracjach. RX-8 jest z całą pewnością przepiękny. Dla właściwości jezdnych nie pozostaje bez znaczenia fakt idealnego rozłożenia masy auta na obie osie (50:50). Ta zaleta pojawia się również w innych sportowych modelach Mazdy.

RX-8, można powiedzieć, wygląda dokładnie tak, jak jeździ, czyli wspaniale. Zapewne te zalety sprawiły, że model bardzo często pojawia się w filmach (najczęściej są to filmy akcji) oraz grach komputerowych. Zapewne nie jest to przypadek. Wielu ludzi potrafi docenić liczne zalety tego modelu.