Dealer Mazdy

Mazda RX-8 rok 2007

Mazda RX-8 z roku 2007 pracuje na silnikach benzynowych. Model jest wyposażony w silnik z tłokiem obrotowym opatentowany przez uwielbianego przez konstruktorów Mazdy Feliksa Wankla. Zastosowanie tego motoru otwiera przed użytkownikiem bramy raju. Dzięki niemu auto jest wyjątkowo mocne i dynamiczne. Ponadto jego właściwości konstrukcyjne sprawiają, że mocno trzyma się jezdni. Wracając do kwestii motoru, ten który pojawia się we wszystkich rocznikach modelu okazuje się zdecydowanie bardziej wydajny od innych wersji benzynowych. Warto więc ponosić niestety dość wysokie koszty eksploatacji, aby cieszyć się mocą rzędu 192-250KM i pojemnością skokową 2x654cm3. Szczególnie, że opisywanej jednostce napędowej przyznano prestiżową nagrodę „International Engine of the Year”. 

Mazda RX-8 uważana jest za samochód-legendę. Jest to auto wyjątkowo medialne, które w niejednym filmie już zagrało, a ponadto wykorzystuje się go również w grach komputerowych. Popyt na ten model był tak duży, że w latach 2003-2012 (pełny okres produkcji) wypuszczono na rynek aż 192 094 egzemplarzy, który to wynik zdecydowanie ma prawo dziwić. Auto wycofano z produkcji w 2012 roku tylko z jednego powodu. Chodziło mianowicie o ilość emitowanych przez silnik Wankla spalin, która nijak miała się do nowej normy ekologicznej. Już od samego początku produkcji zachwycały osiągi tego modelu, który swoją drapieżnością zawojował rynki całego świata. Auto okazuje się bezpieczne, ma doskonałą przyczepność i wyjątkowo solidne zawieszenie.

Nadwozie auta okraszone zdobią wymyślne zestawienia krągłości i krzywizn, które nadają mu niepowtarzalny charakter. Ponadto występują one w doskonałych proporcjach. Należy pochwalić również wrażliwy układ i w ogóle właściwości kierownicze, które sprawiają, że prowadzenie stanowi źródło najczystszej przyjemności. Pewnie ze względu na te wszystkie zalety auto jest medialne – zdarza mu się występować w filmach i grach komputerowych. Wybór rocznika 2007 RX-8 to korzystna opcja.