Dealer Mazdy

Mazda Xedos 9

Mazda Xedos 9

Xedos 9 to auto produkowane przez Mazdę w latach 1993-2003. Jest to 4-drzwiowy sedan. Samochód napędza silnik V6 o pojemności 2.0, 2.3 oraz 2.5 litra. Ostatni z wymienionych posiada wtrysk EFi. Jego maksymalna moc to 167 KM przy 6000 obr/min. Najlepiej sprawdzają się silniki benzynowe, ponieważ są wyjątkowo trwałe, mają całkiem niezłe osiągi, a do tego charakteryzują się dość umiarkowanym zużyciem paliwa. Prędkość maksymalna, jaką może osiągnąć auto wynosi 245 km/h. Średnie zużycie paliwa szacuje się na 10.7l na 100km. Przy silniku o pojemności 2.3 Xedos 9 jest w stanie rozpędzić się do 100km/h w mniej niż 8 sekund. Model został zbudowany na bazie wyprodukowanej wcześniej Mazdy 626 i miał stanowić poważną konkurencję dla Lexusa. Produkowano dwie wersje. Pierwsza z nich to Xedos 6 – jest zdecydowanie mniejsza niż Xedos 9, która jest większym modelem auta średniej klasy. Druga wersja, istotniejsza w tym przypadku, produkowana była w latach 1994-2000.

Wiele pochwał zbiera wnętrze samochodu – użytkownicy określają je jako wyjątkowo ładne i gustowne. Również warstwa zewnętrzna nie pozostawia nic do życzenia. Samochód jest naprawdę wyjątkowo ładny, a odpowiednio zadbany będzie służył bezawaryjnie nawet z dużym przebiegiem. W wielu egzemplarzach zdarza się spotkać solidnie wykonaną skórzaną tapicerkę ze skóry naprawdę wysokiej jakości. Samochód posiada również elektryczną regulację foteli oraz tempomat. Standardem są cztery elektrycznie opuszczane szyby oraz klimatyzacja, ale to wydaje się być zupełnie oczywiste w obliczu zamierzeń producenta, chcącego wypuścić na rynek auto stanowiące konkurencję dla takiej marki, jak Lexus. Xedos 9 odznacza się rzeczywiście wysokim komfortem eksploatacji.

Auto określane jest przy swoich wszystkich, powyżej wymienionych zaletach jako wyjątkowo ciche i dynamiczne. W przypadku części modeli Mazdy konstruktorom udało się z powodzeniem osiągnąć efekt odpowiedniego wytłumienia, który również istotnie wpływa na komfort odczuwany podczas jazdy. Samochód posiada czworo drzwi i jest przeznaczony dla pięciu osób. Pojemność baku wynosi 55l. Pojemność bagażnika wynosi w tym przypadku 390 litrów i jest raczej standardowa.

W środku jest naprawdę wyjątkowo dużo miejsca – tak z przodu, jak i z tyłu, a to za sprawą imponującej długości samochodu, która wynosi 487,5cm. Auto posiada miękkie zawieszenie i automatyczną skrzynię biegów, dzięki czemu radość z jego prowadzenia jest jeszcze większa. Jeśli chodzi o nadwozie, okazuje się mało podatne na korozję – na szczęście, naprawdę trudno jest zaobserwować jakiekolwiek wżery. Poważniejsze usterki zdarzają się na szczęście wyjątkowo rzadko. Jako największą wadę samochodu wymienia się naprawdę imponujący apetyt na olej napędowy, który spala się w rekordowym tempie. Jeśli chodzi o dostępność części zamiennych, jest naprawdę nieźle! Wiele z nich pokrywa się z tymi, które występują w innych modelach marki. Części silnika można natomiast dobierać chociażby od Forda Probe. Części do tego samochodu nie są jakoś szczególnie drogie, a ich dostępność również nie spędza właścicielom snu z powiek – przy odrobinie starań można dostać je bez większych problemów.

Mazda Xedos 9 to samochód, który będzie w stanie zadowolić osoby poszukujące prawdziwego komfortu jazdy za względnie rozsądne pieniądze. Auto osiągające rozmiary limuzyny nie pożera benzyny jak oszalałe, choć trzeba uczciwie przyznać, że zużycie oleju jest naprawdę spore. Tym niemniej, warto ponosić koszty związane z jego wymianą, bo to, zdaje się, jedyna sfera wymagająca większych nakładów finansowych. Samochód jest bowiem wyjątkowo trwały i mało podatny na awarię. Automatyczna skrzynia biegów, odpowiednie wytłumienie, pięknie wykonane wnętrze oraz wiele innych, wyjątkowo korzystnych cech sprawia, że model, o którym mowa będzie w stanie sprostać naprawdę wysokim wymaganiom potencjalnego nabywcy. Poza tym, warto chyba zainwestować w niezawodny samochód, stanowiący konkurencję dla popularnego na całym świecie Lexusa.

Lista roczników:

MAZDA XEDOS 9 ROK 1994

MAZDA XEDOS 9 ROK 1995

MAZDA XEDOS 9 ROK 1996

MAZDA XEDOS 9 ROK 1997

MAZDA XEDOS 9 ROK 1998

MAZDA XEDOS 9 ROK 1999

MAZDA XEDOS 9 ROK 2000